Fundacja AVALON

Fundacja Avalon

Fundacja AVALON działa na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych od ponad 5 lat i doskonale zna ich potrzeby. Stworzyliśmy PROFESJONALNY GABINET REHABILITACJI I PORAD. Z programów Fundacji – w latach 2009-2012 - skorzystało już ponad 1800 osób. W ramach naszej działalności zrealizowaliśmy ponad 49 000 godzin rehabilitacji i wsparcia.

Korzystając ze środków własnych, dofinansowań PFRON i EFS staramy się na bieżąco powiększać ofertę indywidualnego wsparcia, szkoleń, form aktywizacji oraz rehabilitacji.

Pomagamy osobom, dorosłym i dzieciom, którym zrządzenie losu lub nieszczęśliwy wypadek odebrały możliwość realizacji swoich planów i marzeń, które zostały pozbawione swojej sprawności fizycznej i zdrowia, lecz nadal chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i być aktywni. Wszystkim tym niezbędna jest profesjonalna rehabilitacja i pomoc w procesie powrotu do pełni życia. Środki finansowe, intensywna i długoterminowa rehabilitacja, poradnictwo, kontakt ze specjalistami z różnych dziedzin to rzeczy niezbędne dla osób niepełnosprawnych i chorych – jest to szansa na poprawę funkcjonalności i samodzielności życiowej.

W ramach naszej działalności aktualnie prowadzimy 4 programy:

1. AKTYWNI DZIĘKI SOBIE – Program rehabilitacji fizycznej. Profesjonalne ćwiczenia najnowszymi metodami w naszym Gabinecie. Program skierowany do osób niepełnosprawnych fizycznie z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności od 16 roku życia. Program jest symbolicznie odpłatny. Uczestnik płaci 30% resztę pokrywa Fundacja.

2. WEŹ SPRAWY WE WŁASNE RĘCE – Program subkont, skierowany do wszystkich osób niepełnosprawnych i poważnie, przewlekle chorych, dzieci i dorosłych. Chcemy aby każda osoba chora, czy niepełnosprawna mogła wziąć sprawy we własne ręce i samemu zbierać środki na własne leczenie, rehabilitację i potrzeby dnia codziennego. Korzystając z możliwości założenia subkonta w Fundacji Avalon uzyskują Państwo narzędzie, dzięki któremu można pozyskiwać środki w ramach corocznego odpisu 1% podatku, ale też darowizn od osób prywatnych czy firm. Zebrane środki mogą Państwo wykorzystać na dowolny, wskazany przez siebie cel związany z Państwa sytuacją życiową.

3. PORADNICTWO – Program porad – kontakt ze specjalistami z dziedzin: Psychologii, Logopedii, Neurologopedii, Prawa, Podatków, HR, PR.

4. ROTOR – TRENING NEUROFEEDBACK – Program rehabilitacji neurologicznej.

ZAPRASZAMY – SPRAWDŹ JAK MOŻEMY CI POMÓC !

Pozostajemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00.

Telefony: 22 266 82 36, 666 324 328, 801 011 823
E-mail: kontakt@fundacjaavalon.pl

Więcej informacji o nas i o naszej działalności na: www.fundacjaavalon.pl