Fundacja „Pomagamy z Uśmiechem”

Ochrona życia i dbanie o najmłodszych to wartości ponadczasowe. Nie zawsze jednak ciepły dom i poczucie bezpieczeństwa wystarczają, żeby zapewnić dzieciom wszystko, czego potrzebują. Wypadki losowe i ciężkie choroby to dla rodziców zawsze duże wyzwanie. Mimo szczerych chęci, możliwość niesienia pomocy staje się nierzadko bardzo ograniczona, ponieważ wielu rodzin nie stać na zakup kosztownego sprzętu rehabilitacyjnego, opłacenie operacji czy hospitalizacji.

Podstawowym celem Fundacji jest niesienie bezinteresownej pomocy dla dzieci po nieszczęśliwych wypadkach oraz tych ciężko chorych. Pomoc sprowadza się najczęściej do zbiórki pieniędzy na rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny.

Szczegółowo o działalności Fundacji można przeczytać tutaj: pomagamyzusmiechem.pl. Na witrynie można dowiedzieć się, na jaką pomoc można liczyć i jak można się o nią ubiegać. Informacje i wskazówki znajdą też osoby, które chcą w jakiś sposób wspomóc fundację. Pod różnymi zakładkami zamieszczone są dokładne dane dla darczyńców, jak również i szczegółowy opis akcji z zbieraniem nakrętek.

Małymi kroczkami, skrupulatnie zbierając nawet drobne sumy, można zdziałać wiele, a przede wszystkim przywrócić poszkodowanym i chorym dzieciom radość życia oraz uśmiech. Zyskują jednak nie tylko dzieci i ich rodziny. Na stronie internetowej fundacji zamieszczone jest motto „Idź przez życie tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię”. Wygrani są więc również sami darczyńcy, wolontariusze i wszystkie osoby skupione wokół fundacji, które z niesienia bezinteresownej pomocy czerpią wiele radości, satysfakcji, a przy tym uczą się patrzeć z większym dystansem na własne problemy.

Zatem zapraszamy do pomocy dzieciom przez naszą Fundację!