InfoLinkownik Informator Niepełnosprawnych

InfoLinkownik Informator Niepełnosprawnych

InfoLinkownik Informator Niepełnosprawnych to internetowy serwis informacyjny dedykowany osobom niepełnosprawnym o zasięgu ogólnopolskim. Ideą portalu oraz jego głównym zadaniem jest ułatwienie osobom niepełnosprawnym odnalezienia się w traumatycznej sytuacji jaką jest uświadomienie sobie własnej niepełnosprawności i jej nieodwracalności, jednocześnie ma pomóc niepełnosprawnym w odnalezieniu swojego nowego miejsca w życiu codziennym.

Infolinkownik gromadzi linki do instytucji i organizacji, które mogą przynieść pomoc i wsparcie w leczeniu a także uzyskaniu nowych przydatnych do dobrego startu kwalifikacji i umiejętności, znajdują się tutaj również kontakty związane z mobilnością ON. Użytkownicy serwisu znajdą na nim placówki , które prowadzą kursy oraz szkolenia dla niepełnosprawnych, szkoły jazdy specjalizujące się w szkoleniu osób niepełnosprawnych, a także dane teleadresowe firm i zakładów przystosowujących samochody do indywidualnych potrzeb niepełnosprawnych kierowców i pasażerów. Oprócz tego portal podaje adresy sklepów i producentów wózków, skuterów inwalidzkich oraz wind i podnośników. Infolinkownik oferuje wiele innych niezwykle pomocnych informacji i kontaktów, na przykład te potrzebne do uzyskania pracy.

Dla dzieci niepełnosprawnych obok instytucji zajmujących się leczeniem, rehabilitacją oraz edukacją najmłodszych, znaleźć można placówki organizujące zajęcia dogoterapii, hipoterapii i inne. Również rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych dzieci trafią w informatorze na organizacje udzielające wsparcie opiekunom dzieci niepełnosprawnych. To wcale nie wszystkie sfery w jakich Informator Niepełnosprawnych przyda się jego użytkownikom.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z InfoLinkownika Informatora Niepełnosprawnych pod adresem infolinkon.waw.pl.