Inicjatywa Środowiska dla Niepełnosprawnych EKO SALUS - Projekt KROWA

projekt krowaDrodzy Czytelnicy,

 

„KROWA – Kreowanie Rozwoju Osobistego Wspieranego Aktywnie” to autorski projekt Stowarzyszenia „Środowisko dla Niepełnosprawnych EKO SALUS” prowadzony od 1 kwietnia 2012 roku. Inicjatywa jest współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

W projekcie mogą wziąć udział bezrobotne osoby z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności, w którym jest poświadczony:

 

  • znaczny stopień niepełnosprawności,
  • umiarkowany stopień niepełnosprawności,
  • schorzenie umysłowe (bez względu na stopień niepełnosprawności);

 

Dodatkowo wymaga się, by korzystający z programu nie brali udziału w Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz nie byli zatrudnieni w Zakładach Aktywności Zawodowej.

 

Głównym celem projektu KROWA jest organizowanie i przeprowadzenie zintegrowanych działań pomagających jego uczestnikom aktywnie zaistnieć na rynku pracy. W zakres metod działania projektu będą wchodzić takie elementy jak: przygotowanie i wdrożenie IPD, a także doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy. Beneficjenci projektu będą mogli przeprowadzić rozmowę z psychologiem oraz skorzystać z porady prawnej. Dodatkową pomocą w realizacji celów projektu będą spotkania w Klubach Pracy oraz Grupach Wsparcia.

 

Udział liderów pracy, psychologów, doradców zawodowych, pośredników pracy oraz szkoleniowców będzie wsparciem dla osób niepełnosprawnych, co jest głównym założeniem projektu. Dzięki kontaktom z pośrednikiem pracy i grupą doradczą uczestnik KROWY będzie mógł na nowo zintegrować się społecznie i zawodowo. Inicjatorom projektu zależy na skutecznym motywowaniu i wspieraniu beneficjentów, które mają prowadzić do aktywizacji i swobodnego poruszania się na rynku pracy. Główną metodą działania zatrudnionych przy projekcie pośredników, psychologów, liderów pracy i prawników będzie coaching, czyli wspieranie beneficjentów w rozwoju osobistym oraz pomoc w kształceniu umiejętności prowadzących do osiągnięcia wybranych celów zawodowych.

 

Czas trwania projektu: 01.04.2012 – 31.03.2015

 

Zapraszamy do udziału w projekcie!

 

Stowarzyszenie „Środowisko dla Niepełnosprawnych EKO SALUS”

ul. Iłłakowiczówny 4/4a

60-789 Poznań

www.ekosalus.pl

 

Kontakt (pon.-czw. 8:00 - 16:00):

tel. (61) 843-22-10, tel/fax. (61) 843-22-11

tel. kom.: 530 747 570, tel. kom.: 530 751 482

mail: biuro@ekosalus.pl

 

Biuro czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00 do 16:00.