Ogólnopolska Konferencja Stomatologów Praktyków

Days For Dentists
Ogólnopolska Konferencja Stomatologów Praktyków
17-18 października 2014
Warszawa

Redakcja czasopisma Forum Stomatologii Praktycznej pod patronatem dentalmentor.pl oraz medbiz.pl organizuje Ogólnopolską Konferencję Stomatologów Praktyków „Days for dentists” przeznaczoną dla specjalistów z całego kraju, którzy chcą być na bieżąco z odkryciami i nowościami ze wszystkich działów stomatologii.

W ciągu dwóch dni prelegenci zapoznają uczestników z nowościami, ale też skupią się na trudnych zagadnieniach, z którymi można się spotkać podczas codziennej praktyki stomatologicznej. Na wykładach przedstawione zostaną nowoczesne materiały, narzędzia, a także najnowsze techniki leczenia. Uczestnicy będą mieli przy tym okazję nie tylko wziąć udział w prelekcjach, ale również i aktywnie włączyć się do dyskusji, wymienić się swoimi poglądami oraz rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące poruszanych na konferencji zagadnień.

Tematyka poruszana na wykładach dotyczyć będzie m.in. mostów kompozytowych, stomatologii dziecięcej, postępowania po leczeniu endodontycznym, trudnych przypadków w endodoncji oraz wykorzystania lasera w leczeniu endodontycznym i chirurgii stomatologicznej, a także wybranych przypadków z gerostomatologii, bezpieczeństwa radiologicznego, periodontologii, pierwszej pomocy w gabinecie, zabiegów z zakresu estetyki stomatologicznej, a nawet marketingu w stomatologii, co z pewnością pomoże w przyszłości lepiej promować własny gabinet stomatologiczny.

Oprócz wykładów w programie konferencji przewidziane są zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin stomatologii: endodoncji, pedodoncji, periodontologii, implantologii, estetyki oraz stomatologii zachowawczej. Cenne umiejętności będzie więc można nabyć i przećwiczyć w praktyce, a podczas zajęć aktywnie się uczyć, zadając pytania i wymieniając swoje opinie z innymi uczestnikami warsztatów.

Ogólnopolska konferencja „Days for dentists” to przede wszystkim niepowtarzalna okazja, żeby wzbogacić swoją wiedzę, co jest szczególnie ważne w przypadku błyskawicznie rozwijającej się stomatologii. To również jedyna w swoim rodzaju szansa, żeby bliżej i lepiej poznać swoje środowisko zawodowe, specjalistów, z którymi być może w przyszłości będzie się współpracować lub konsultować nietypowe przypadki. To także okazja, żeby wspólnie podyskutować o stomatologii, zastanowić się, czy najnowocześniejsze metody leczenia są faktycznie najlepsze i skuteczne w każdym wypadku, czy może jednak lepiej jest poprzestać na sprawdzonych rozwiązaniach.

Prelegenci zaproszeni na konferencję, którzy jednocześnie są specjalistami i praktykami w swojej dziedzinie, z pewnością rozwieją wiele wątpliwości, przy okazji udzielą wskazówek, jak postępować w niecodziennych przypadkach, rzeczowo i zarazem przystępnie zaznajomią uczestników konferencji z odkryciami, których w stomatologii dokonano na przestrzeni ostatniego roku. W ciągu dwóch dni konkretnych i jednocześnie interesujących wykładów będzie można znacznie wzbogacić swoją wiedzę, by w przyszłości nowe pomysły, materiały i rozwiązania móc zastosować w praktyce z korzyścią dla przede wszystkim dla samych pacjentów. Warto też pamiętać, że to stałe podnoszenie kwalifikacji i nieustanna nauka są dla każdego lekarza stomatologa najlepszą formą promocji, która z pewnością przyniesie mu uznanie i zjedna wielu nowych pacjentów.

Regulamin konferencji, szczegółowe informacje o zapisach, kosztach udziału w konferencji, prelegentach i programie wykładów znaleźć można na stronie internetowej organizatora: http://www.konferencja-stomatologiczna.pl/11/zarezerwuj-miejsce?sd=%%sd%%&a=3471/14&f=email.