Portal mojacukrzyca.org

cukrzycaPortal mojacukrzyca.org powstał w 2001 roku. Jest pierwszą i największą stroną o cukrzycy w polskim Internecie. Serwis przeznaczony jest dla osób chorych na cukrzycę, jak również dla wszystkich zainteresowanych, czyli rodziny, znajomych, pacjentów, lekarzy, pielęgniarek, tematem cukrzycy i chorób współistniejących. Głównym celem serwisu jest dostarczania aktualnych informacji z dziedziny diabetologii. Na portalu prezentowane są nowości nie tylko z Polski, ale i ze świata. Zadaniem portalu jest umożliwianie nawiązania kontaktu między diabetykami. Do dyspozycji pozostaje rozbudowana strona (m.in. opowiadania chorych, ogłoszenia, komunikaty), a także obszerne forum dyskusyjne oraz cotygodniowe spotkania na czacie.

Największym atutem portalu mojacukrzyca.org jest obiektywne prezentowanie materiałów na temat produktów dla diabetyków. Znaleźć tutaj można informacje o glukometrach, penach, pompach insulinowych i nakłuwaczach. Serwis nie jest powiązany z żadną firmą i to m.in. zapewnia mu tak dużą popularność. W serwisie można znaleźć porady dietetyka, psychologa i ginekologa. Znaleźć można wszelkie ważne rozporządzenia i zmiany wprowadzane przez Ministerstwo Zdrowia, programy komputerowe dla pacjentów, a także zobaczyć, jak wyglądało leczenie cukrzycy przed kilkunastoma laty.

Aktualizacje wprowadzane są kilka razy w tygodniu. Założeniem serwisu jest to, aby wszyscy tworzyli jego zawartość. Każdy może przesłać opowiadanie, zamieścić bezpłatnie komunikat, informację lub ogłoszenie.