Zdrowie to najważniejsza rzecz na świecie!

Blog, portal, serwis społecznościowy?

Radioklinika.pl to po prostu miejsce, w którym publikujemy nasze wywiady z lekarzami, psychologami, dietetykami i innymi osobami, które w sprawie zdrowia mają do powiedzenia coś ciekawego. To także sposób na podzielenie się wiedzą i zachęcenie innych do współtworzenia z nami czegoś w rodzaju radia o zdrowiu. O projekcie moglibyśmy opowiadać godzinami…

A zaczęło się od maleńkiego, chorego serduszka…

Nasz synek ma złożoną wadę serca. Z konieczności musimy zdobywać wiedzę w tym zakresie. Dużo rozmawiamy z lekarzami i osobami ze środowiska medycznego. W końcu udało nam się namówić kilka osób do współpracy. Nasze pierwsze wywiady dotyczą właśnie wad serca. Niemniej jednak będziemy rozmawiali o różnych schorzeniach i sposobach ich leczenia zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Zdecydowaliśmy się na formę audio, ponieważ słuchanie nie jest tak absorbujące jak czytanie. Dla tych z Państwa, którzy wolą czytać wprowadzamy transkrypcję. A dla tych, którzy lubią słuchać podczas podróży uruchomiliśmy darmową aplikację do pobrania na smartfony.

Nie jesteśmy profesjonalnymi dziennikarzami. Dla jednych będzie to wada, dla innych zaleta. Udało nam się pozyskać do projektu pierwszych profesjonalnych dziennikarzy i od nich się stale uczymy. Rozmawiając z naszymi gośćmi staramy się pytać ich o sprawy ciekawe dla naszych słuchaczy. Tak, jakby to oni sami rozmawiali ze specjalistą. Mamy nadzieję, że Radioklinika będzie miejscem przyjaznym słuchaczowi, liczymy na Waszą akceptację i zachęcamy do współtworzenia audycji o zdrowiu Laughing.