Artykuły

 
Choroby rzadkie

Choroby rzadkie – nie tak rzadko spotykane

Do tej pory naukowcy zidentyfikowali i opisali około 8 tysięcy chorób rzadkich, dotykających na całym świecie ponad 350 milionów ludzi. W Polsce z tym problem zmaga się około 3 milionów osób, czyli mniej więcej tyle ilu jest łącznie mieszkańców trzech największych miast: Warszawy, Krakowa i Łodzi.

Data dodatania: 04.04.2016

 
3 Konferencja Edukacja i Integracja

3 Konferencja Edukacja i Integracja

3 Konferencja „Edukacja i Integracja”

Data dodatania: 17.09.2015

 
Radioklinika.pl

Zdrowie to najważniejsza rzecz na świecie!

Radioklinika.pl to po prostu miejsce, w którym publikujemy nasze wywiady z lekarzami, psychologami, dietetykami i innymi osobami, które w sprawie zdrowia mają do powiedzenia coś ciekawego.

Data dodatania: 21.11.2014

 

Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów: Kierunki Przyrodnicze i Medyczne

Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów: Kierunki Przyrodnicze i Medyczne połączona z warsztatami szkoleniowymi odbędzie się 22 listopada 2014r. W Lublinie. Organizatorzy zapraszają do czynnego udziału studentów i doktorantów nauk przyrodniczych i medycznych z całej Polski.

Data dodatania: 15.10.2014

 
Days for Dentists

Ogólnopolska Konferencja Stomatologów Praktyków

Redakcja czasopisma Forum Stomatologii Praktycznej pod patronatem dentalmentor.pl oraz medbiz.pl organizuje Ogólnopolską Konferencję Stomatologów Praktyków „Days for dentists” przeznaczoną dla specjalistów z całego kraju, którzy chcą być na bieżąco z odkryciami i nowościami ze wszystkich działów stomatologii.

Data dodatania: 10.06.2014

 
Diagnostyka obrazowa

Kurs diagnostyki obrazowej kończyn

Funkcjonujący na rynku szkoleniowym od 1996 r. Ośrodek Medyczne Szkolenia Podyplomowe Pakt, wiodący organizator szkoleń dla specjalistów od diagnostyki i leczenia narządów ruchu, a także aktywny promotor profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Śląska zaprasza tym razem na dwudniowy kurs „Diagnostyka obrazowa (RTG, USG, MR, TK) kończyn”.

Data dodatania: 10.06.2014

 
Fundacja „Pomagamy z Uśmiechem”

Fundacja „Pomagamy z Uśmiechem”

Ochrona życia i dbanie o najmłodszych to wartości ponadczasowe. Nie zawsze jednak ciepły dom i poczucie bezpieczeństwa wystarczają, żeby zapewnić dzieciom wszystko, czego potrzebują. Wypadki losowe i ciężkie choroby to dla rodziców zawsze duże wyzwanie. Mimo szczerych chęci, możliwość niesienia pomocy staje się nierzadko bardzo ograniczona, ponieważ wielu rodzin nie stać na zakup kosztownego sprzętu rehabilitacyjnego, opłacenie operacji czy hospitalizacji.

Data dodatania: 03.12.2013

 
Fundacja „Nasze Dzieci”

Fundacja „Nasze Dzieci”

Dziecko to niewątpliwie oczko w głowie rodziców, jednak też i wielka niespodzianka. Trudno przewidzieć, co przydarzy mu się w życiu, jakie pojawią się problemy, z jakimi wyzwaniami przyjdzie się zmierzyć rodzicom każdego dnia.

Data dodatania: 26.11.2013

 
Filantropia jako cnota obywatelska

Filantropia jako cnota obywatelska

W rozmowie z MedBiz, Jan M. Grabowski opowiada nam co sprawia mu satysfakcję w pracy z fundacjami i jak według niego powinna wyglądać filantropia w Polsce. Jan M. Grabowski jest prezesem Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Data dodatania: 26.11.2013

 
Wolontariat okazją do rozwoju samego siebie

Wolontariat okazją do rozwoju samego siebie

W naszym kolejnym wywiadzie rozmawiamy z Bernardyną Mośkowiak, prezes Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej Związku Organizacji Pozarządowych (WRK ZOP). WRK działa od 1990 i jest jedynym takim związkiem w Wielkopolsce. 

Data dodatania: 20.11.2013

 
Wywiad z Andrzejem Szałachem

Wywiad z Andrzejem Szałachem

Przedstawiamy nowy cykl wywiadów, który przybliży czytelnikom sylwetki ważnych i wpływowych postaci działających w obszarze fundacji i federacji organizacji pozarządowych. Osoby, które będziemy zapraszać do rozmowy nie pracują w tych samych obszarach, mają różne doświadczenia i temperamenty, jednak bez względu na charakter ich i ich pracy, są bezsprzecznie inspirujące, a ich działania realnie wpływają na losy wielu ludzi.

Data dodatania: 13.11.2013

 
pomoc dla osób po urazach mózgu

Profesjonalna pomoc dla osób po urazach mózgu i cierpiących na choroby uszkadzające ośrodkowy układ nerwowy

Niepełnosprawność traktowana jest jak ułomność, która uniemożliwia prowadzenie samodzielnego i niezależnego życia. Choroba przy tym swoje piętno odciska nie tylko na chorych, ale również i na ich najbliższych osobach, które zazwyczaj obejmują poszkodowanego pełną opieką.

Data dodatania: 12.11.2013

 
Jak dobrze zadbać o wcześniaka

Jak dobrze zadbać o wcześniaka?

W pewnej starej piosence można usłyszeć, że „nie ma jak u mamy”. Właśnie u tej najbliższej osoby można liczyć na miłość, wsparcie, pomoc i pełne zrozumienie. To właśnie z matką najbardziej związane jest dziecko, a więź ta pozostaje bardzo mocna przez następne lata. Mimo to jednak niektóre dzieci bardziej interesuje przyjście na świat, niż spokojne czekanie na swój czas w ciepłym i bezpiecznym brzuchu matki.

Data dodatania: 29.10.2013

 
Fundacja „Pomóż Im”

Fundacja „Pomóż Im” pomaga dzieciom, dla których liczy się każdy dzień

Trudno sobie wyobrazić bardziej niewinną, bezbronną i delikatną istotę niż dziecko. Przez wiele lat zdane jest na opiekę rodziców, a opuszczone praktycznie nie ma szans na przeżycie. Tym bardziej trudno zrozumieć i zaakceptować fakt, że nawet dzieci cierpią, walczą z poważnymi chorobami i muszą pożegnać się ze światem w niedługim czasie po narodzinach.

Data dodatania: 29.10.2013

 
Fundacja Słyszę, Mówię, Czuję.

Fundacja Słyszę, Mówię, Czuję wspiera dzieci z zaburzeniami mowy i słuchu

Dzieciństwo to okres szczególnie ważny w życiu każdego z nas. To wtedy kształtują się nasze zachowania i emocje, pierwsze pasje i zainteresowania, spojrzenie na świat. Dziecko zaczyna nawiązywać pierwsze kontakty i znajomości. Początkowo są to najbliższe mu osoby, z czasem również dalsza rodzina jak też i rówieśnicy, którzy zazwyczaj mówią, co myślą, nie zwracając uwagi na uczucia swoich małych znajomych. Akceptacja i umiejętność zaadaptowania się w nowym środowisku są bardzo ważne i mają również wpływ na to, jak dziecko po latach zacznie sobie radzić w dorosłym życiu.

Data dodatania: 18.10.2013

 
Fundacja Gajusz

Pediatryczna opieka paliatywna dla nieuleczalnie chorych dzieci i wsparcie dla ich rodzin - Fundacja Gajusz

Wsparcia udziela działająca od 1998 roku Fundacja Gajusz oferująca pediatryczną opiekę paliatywną. Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, pomysłodawczyni projektu, początkowo planowała szkolić wolontariuszy, jednak bardzo szybko do projektu zaczęli dołączać kolejni ludzie o wielkim sercu, którzy chcieli pomóc: lekarze, sponsorzy, osoby prywatne. Tak stopniowo narodził się pomysł na stworzenie Pałacu czyli Stacjonarnego Hospicjum.

Data dodatania: 10.10.2013

 
Patronat MedBiz nad Kalendarzem BusinessWoman&Life 2014 wspierającym fundację Ewy Błaszczyk

Patronat MedBiz nad Kalendarzem BusinessWoman&Life 2014 wspierającym fundację Ewy Błaszczyk

Nowoczesna kobieta stara się jednocześnie zatroszczyć o dom i najbliższych oraz robić karierę zawodową. Z łączeniem tych jakże różnych obowiązków radzi sobie coraz lepiej. 

Data dodatania: 08.10.2013

 
FUNDACJA RAK OFF

FUNDACJA RAK OFF

Misją FUNDACJI RAK OFF jest stworzenie w całej Polsce OŚRODKÓW POMOCY DLA OSÓB Z CHOROBAMI NOWOTWOROWYMI, gdzie chorzy będą mogli zasięgnąć bezpłatnych porad w wyspecjalizowanych gabinetach.

Data dodatania: 27.09.2013

 
Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg"- skupia osoby, które pragną pomagać pacjentom z rozpoznanymi chorobami układu limfatycznego – zarówno tym dopiero diagnozowanym, będącym w trakcie leczenia, jak i tym, którzy je ukończyli. Chcemy, do opieki medycznej, którą otrzymują chorzy, dodać wsparcie i przyjaźń osób, które choroby już doświadczyły i pokonały.

Data dodatania: 15.07.2013

 
Fundacja AVALON

Fundacja AVALON

Fundacja AVALON działa na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych od ponad 5 lat i doskonale zna ich potrzeby. Stworzyliśmy PROFESJONALNY GABINET REHABILITACJI I PORAD. Z programów Fundacji – w latach 2009-2012 - skorzystało już ponad 1800 osób. W ramach naszej działalności zrealizowaliśmy ponad 49 000 godzin rehabilitacji i wsparcia. Korzystając ze środków własnych, dofinansowań PFRON i EFS staramy się na bieżąco powiększać ofertę indywidualnego wsparcia, szkoleń, form aktywizacji oraz rehabilitacji.

Data dodatania: 02.07.2013

 
InfoLinkownik Informator Niepełnosprawnych

InfoLinkownik Informator Niepełnosprawnych

InfoLinkownik Informator Niepełnosprawnych to internetowy serwis informacyjny dedykowany osobom niepełnosprawnym o zasięgu ogólnopolskim. Ideą portalu oraz jego głównym zadaniem jest ułatwienie osobom niepełnosprawnym odnalezienia się w traumatycznej sytuacji jaką jest uświadomienie sobie własnej niepełnosprawności i jej nieodwracalności, jednocześnie ma pomóc niepełnosprawnym w odnalezieniu swojego nowego miejsca w życiu codziennym.

Data dodatania: 17.06.2013

 
SMiA

Inicjatywa Słodcy, Młodzi i Aktywni - SMiA.pl

Kim jesteśmy? To, kim jesteśmy, zawarliśmy w skrócie SMiA.

SŁODCY to przeciwieństwo zgorzkniałych, a przy tym Ci, którzy mają słodką przyjaciółkę - cukrzycę.
MŁODZI to Ci, którzy mają młode umysły, bez względu na wiek biologiczny.
AKTYWNI to przeciwieństwo biernych, czyli Ci, którzy chcą zrobić coś dla innych, a przez to i dla siebie.

Data dodatania: 13.06.2013

 
choroby rzadkie

Międzynarodowa Konferencja Chorób Rzadkich

Stowarzyszenie Chorych na Mukopolisacharydozę (MPS) i Choroby Rzadkie przy współpracy organizacji zrzeszających pacjentów z chorobami rzadkimi Organizuje międzynarodową konferencję.

Data dodatania: 06.06.2013

 
Normy zarządzania w placówkach ochrony zdrowia

Medbiz obejmuje patronatem konferencję Nowy Standard Zarządzania w Placówkach Ochrony Zdrowia

Wspólnie z Zakładem Badań i Atestacji ZETOM im. Prof. F. Stauba w Katowicach serdecznie zapraszamy na konferencję, której tematem będzie: „Nowy standard zarządzania w placówkach ochrony zdrowia PN–EN 15224:2013 a wymagania PN-EN ISO 9001:2009”. Konferencja odbędzie się 25 czerwca 2013 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach (ul. Ligonia 46, Sala Sejmu Śląskiego), w godzinach 10:00-14:30. Mamy przyjemność ogłosić, że portal informacji medycznej MedBiz.pl objął konferencję swoim patronatem.

Data dodatania: 23.05.2013

 
Fundacja Chcę Pomagać

Fundacja Chcę Pomagać

Fundacja Chcę Pomagać już ponad dwóch lat zmienia specyfikę polskiej filantropii z „akcyjnej” na systematyczna. Propaguje również wśród biznesu postawę odpowiedzialności społecznej (CSR). W tym celu stworzyła unikatową platformę internetową skierowaną do organizacji pozarządowych, osób prywatnych oraz firm.

Data dodatania: 10.04.2013

 
portal mojacukrzyca.org

Portal mojacukrzyca.org

Portal mojacukrzyca.org powstał w 2001 roku. Jest pierwszą i największą stroną o cukrzycy w polskim Internecie. Serwis przeznaczony jest dla osób chorych na cukrzycę, jak również dla wszystkich zainteresowanych tematem cukrzycy i chorób współistniejących.

Data dodatania: 10.04.2013

 
Ratowanie życia i zdrowia dzieci

Ratowanie życia i zdrowia dzieci

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” rozpoczęła działalność w 1998 roku. Coraz więcej chorych i niepełnosprawnych dzieci trafia pod jej skrzydła. Aktualnie jest ich już ponad 20 000!

Data dodatania: 26.02.2013

 
Poradnik seniora

Ciekawe miejsca w internecie

Internetowy „Poradnik Seniora” to portal informacyjno-poradnikowy dla Seniorów poruszający takie istotne tematy jak przysługujące Seniorom świadczenia z tytułu zasiłków, należne ze względu na wiek ulgi, zniżki i zwolnienia oraz wiele innych przydatnych wskazówek.

Data dodatania: 31.01.2013

 
eko salus projekt krowa

Inicjatywa Środowiska dla Niepełnosprawnych EKO SALUS - Projekt KROWA

Stowarzyszenie "Środowisko dla Niepełnosprawnych EKO SALUS" od 01.04.2012 roku prowadzi autorski projekt „KROWA – Kreowanie Rozwoju Osobistego Wspieranego Aktywnie”, który jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Data dodatania: 15.01.2013

 
EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – czym jest i jak ją uzyskać?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) to dokument, który uprawnia do opieki zdrowotnej podczas pobytu w państwach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii. Posiadacze EKUZ traktowani są na tych samych zasadach co obywatele kraju, w którym aktualnie się przebywa. Z tego artykułu dowiecie się jak uzyskać EKUZ.

Data dodatania: 17.11.2012

 
rehabilitacja w warunkach domowych

Wszystko o rehabilitacji w domu

Osoby posiadające ubezpieczenie NFZ mogą liczyć na rehabilitację w warunkach domowych. Jeżeli chcecie wiedzieć, jakie warunki trzeba spełnić, gdzie zdobyć skierowanie, jak wygląda rehabilitacja w domu oraz jak długo ona powinna trwać to zapraszamy serdecznie do zapoznania się z artykułem.

Data dodatania: 16.11.2012

 
pomoc NFZ niepełnosprawnym

Opiekujesz się osobą niepełnosprawną? Sprawdź co ci się należy

Jeżeli masz pod opiekę osobę niepełnosprawną to należy ci się: refundacja wyrobów medycznych, dofinansowanie do mieszkania oraz karta parkingowa. Spełnić trzeba jednak określone warunki. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego co należy się osobą mającym pod opieką niepełnosprawnych to zapraszamy do przeczytania całości artykułu.

Data dodatania: 16.11.2012

 
renta chorobowa

Kto może się starać o rentę?

O rentę chorobową może się każdy kto jest przewlekle chory i jest pozbawiony możliwości podjęcia pracy. To główny warunek, ale jest ich więcej. Jeżeli chcesz wiedzieć jakie warunki należy spełnić, kto o tym decyduje, itp. To polecamy zapoznać się z tymże artykułem, w którym dokładnie zostało omówione co należy zrobić, aby dostać rentę.

Data dodatania: 16.11.2012

 
dla kogo sanatorium

Jak załatwić sanatorium krok po kroku?

Zastanawiasz się nad wyjazdem do sanatorium? Sprawdź komu ono przysługuje, jakie warunki trzeba spełnić, do kogo udać się po skierowanie, jaki jest koszt i jak długi trwa taki pobyt w sanatorium. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszym artykułem, z którego dowiecie się jak krok po kroku załatwić wyjazd do sanatorium.

Data dodatania: 16.11.2012

 
usługi opiekuńcze

Jak uzyskać opiekę nad osobą starszą?

Chcesz uzyskać pomoc w opiece nad osobą starszą, ale nie wiesz gdzie się zgłosić i jak to załatwić? Opiekę taką można uzyskać w rodzinnych domach pomocy, ośrodkach pomocy społecznej i w ośrodkach wsparcia. Do pomocy zobowiązane są również oddziały opieki medycznej. Więcej znajdziecie w naszym artykule - zapraszamy gorąco do przeczytania go i refleksji.

Data dodatania: 16.11.2012

 
NFZ rehabilitacja

Rahabilitacja z NFZ

Rehabilitacja jest procesem żmudnym i wymagającym ciężkiej pracy zarówno pacjenta jak i osoby, która mu pomaga. Często pacjentowi potrzeba pomóc nie tylko w kwestii fizycznej, ale również i psychicznej.Z tego artykułu dowiecie się szczegółów na temat rehabilitacji z NFZ - zapraszamy serdecznie.

Data dodatania: 16.11.2012